Vishay/Dale TNPW0603300KBEEN
TNPW0603300KBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603300KBEEN
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 300K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603300KBEEN.pdf
Availability of TNPW0603300KBEEN
QUANTITY
TNPW0603300KBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603300KBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW0603300KBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603300KBEEN
Related LinksTNPW0603, TNPW0603300KBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603300KBEEN Details Description
Related parts for TNPW0603300KBEEN
CAP CER 0.068UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 WW datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS R/A GOLD T/H datasheet.pdf
IGBT 1200V 510A 2500W D4 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
BOOT PUSHBUTTON W/M12-1 THD datasheet.pdf
RES 110 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.05 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
TOOL CABLE CUTTER datasheet.pdf
IC MCU 4MB FLASH 120MHZ 324PBGA datasheet.pdf
Virtex-E 1.8 V Extended Memory FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf