Vishay/Dale TNPW0603330RBEEA
TNPW0603330RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603330RBEEA
Brief Description
RES SMD 330 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603330RBEEA.pdf
Availability of TNPW0603330RBEEA
QUANTITY
TNPW0603330RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603330RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0603330RBEEA
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603330RBEEA
Related LinksTNPW0603, TNPW0603330RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603330RBEEA Details Description
Related parts for TNPW0603330RBEEA
VARISTOR 324V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CONN PLUG 0.8MM 80POS R/A SMD AU datasheet.pdf
IC TUNER CREST SELECTIVE 64LQFP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 18SOIC datasheet.pdf
IC DRVR AMP HI LINEARITY SOT89A datasheet.pdf
RES 76.8K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 50 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
HANDLE TORQUE 7.87" datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf