Vishay/Dale TNPW0603330RBEEA
TNPW0603330RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603330RBEEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 330 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603330RBEEA.pdf
Availability of TNPW0603330RBEEA
QUANTITY
TNPW0603330RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603330RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0603330RBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603330RBEEA
Related LinksTNPW0603, TNPW0603330RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603330RBEEA Details Description
Related parts for TNPW0603330RBEEA
IC REG LDO 9V 1.5A TO220AB datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 3A 5DDPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 6.19 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 1.5GHZ 1295FCBGA datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 820 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.018 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf