Vishay/Dale TNPW0603340RBEEA
TNPW0603340RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603340RBEEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 340 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603340RBEEA.pdf
Availability of TNPW0603340RBEEA
QUANTITY
TNPW0603340RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603340RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0603340RBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)340
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603340RBEEA
Related LinksTNPW0603, TNPW0603340RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603340RBEEA Details Description
Related parts for TNPW0603340RBEEA
OSC XO 20.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS 24AWG MTA-156 datasheet.pdf
Connector Receptacle HDMI 19 Position Through Hole, Vertical datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 66MHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES 3 OHM 10W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC P600 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf