Vishay/Dale TNPW0603340RBEEA
TNPW0603340RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603340RBEEA
Brief Description
RES SMD 340 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603340RBEEA.pdf
Availability of TNPW0603340RBEEA
QUANTITY
TNPW0603340RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603340RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0603340RBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)340
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603340RBEEA
Related LinksTNPW0603, TNPW0603340RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603340RBEEA Details Description
Related parts for TNPW0603340RBEEA
CAP ARRAY 15PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 LOWPWR 14DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIS M10 4-20 MA datasheet.pdf
IC TRACKER/SUPERVISOR MON 36TQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf