Vishay/Dale TNPW060335R7BEEA
TNPW060335R7BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW060335R7BEEA
Brief Description
RES SMD 35.7 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW060335R7BEEA.pdf
Availability of TNPW060335R7BEEA
QUANTITY
TNPW060335R7BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW060335R7BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW060335R7BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)35.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW060335R7BEEA
Related LinksTNPW0603, TNPW060335R7BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW060335R7BEEA Details Description
Related parts for TNPW060335R7BEEA
FUSE GLASS 1.8A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 383K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
FUSE 20A 1000V HS FERRULE datasheet.pdf
RES SMD 13.3KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 3.81MM datasheet.pdf
RES 15.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 44.2K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PROX NC 1.8MM 10 PCS datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG datasheet.pdf
470UF 40V 16X25 105C RAD datasheet.pdf