Vishay/Dale TNPW06033K16BEEA
TNPW06033K16BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW06033K16BEEA
Brief Description
RES SMD 3.16KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW06033K16BEEA.pdf
Availability of TNPW06033K16BEEA
QUANTITY
TNPW06033K16BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW06033K16BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW06033K16BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.16k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW06033K16BEEA
Related LinksTNPW0603, TNPW06033K16BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW06033K16BEEA Details Description
Related parts for TNPW06033K16BEEA
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC REDRIVER I2C 1CH 400KHZ 8SON datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS BOX MT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 05VOUT datasheet.pdf
LED CBI 2MM BI-LEVEL RED-RED datasheet.pdf
VARISTOR 900V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
RES 432K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
100UF 100V 12,5X30MM 105C 10000H datasheet.pdf