Vishay/Dale TNPW06033K40BEEN
TNPW06033K40BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW06033K40BEEN
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.4K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW06033K40BEEN.pdf
Availability of TNPW06033K40BEEN
QUANTITY
TNPW06033K40BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW06033K40BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW06033K40BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW06033K40BEEN
Related LinksTNPW0603, TNPW06033K40BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW06033K40BEEN Details Description
Related parts for TNPW06033K40BEEN
IC CPLD 64MC 20NS 84PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 750PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf
PANEL FRONT 19X10.5X0.07" GREY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RED RND FLAT BLUE BLUE DIFF TAB datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 75K OHM 5% 175W datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.62UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf