Vishay/Dale TNPW0603442RBEEN
TNPW0603442RBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603442RBEEN
Brief Description
RES SMD 442 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603442RBEEN.pdf
Availability of TNPW0603442RBEEN
QUANTITY
TNPW0603442RBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603442RBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW0603442RBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603442RBEEN
Related LinksTNPW0603, TNPW0603442RBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603442RBEEN Details Description
Related parts for TNPW0603442RBEEN
CONN SPRING CONT 43 POS .295 SMD datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.147" NYLON 1-1/4" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
POE MCBASIC 2TX/LX-CWDM-SM datasheet.pdf
ZSFP+ STACKED 2X6 W/METAL W/4 LP datasheet.pdf
Connector Header 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf