Vishay/Dale TNPW0603464RBEEA
TNPW0603464RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603464RBEEA
Brief Description
RES SMD 464 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603464RBEEA.pdf
Availability of TNPW0603464RBEEA
QUANTITY
TNPW0603464RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603464RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0603464RBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603464RBEEA
Related LinksTNPW0603, TNPW0603464RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603464RBEEA Details Description
Related parts for TNPW0603464RBEEA
Connector Quick Connect Receptacle 14-18 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
IC MCU 8BIT ROMLESS 80TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC POT DGTL 128TP LN LP 10-TDFN datasheet.pdf
IC DRVR MOSFET DUAL-CH 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS IN-LINE SKT datasheet.pdf
LMZF 7/11/135 3.5OR datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
IC DDR 512M 90BGA datasheet.pdf
DC/DC CONV TH QB 12V 600W datasheet.pdf