Vishay/Dale TNPW060362K0BEEA
TNPW060362K0BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW060362K0BEEA
Brief Description
RES SMD 62K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW060362K0BEEA.pdf
Availability of TNPW060362K0BEEA
QUANTITY
TNPW060362K0BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW060362K0BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW060362K0BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW060362K0BEEA
Related LinksTNPW0603, TNPW060362K0BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW060362K0BEEA Details Description
Related parts for TNPW060362K0BEEA
CONN HEADER 32POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 2.8A SOT-23 datasheet.pdf
IC MONITOR/CONTROL ANALOG 48TQFP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A DPAK datasheet.pdf
CAP TANT 0.18UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 4SMD datasheet.pdf
SAFETY EDGE 8 X 8 MM datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf