Vishay/Dale TNPW060362K0BEEN
TNPW060362K0BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW060362K0BEEN
Brief Description
RES SMD 62K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW060362K0BEEN.pdf
Availability of TNPW060362K0BEEN
QUANTITY
TNPW060362K0BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW060362K0BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW060362K0BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW060362K0BEEN
Related LinksTNPW0603, TNPW060362K0BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW060362K0BEEN Details Description
Related parts for TNPW060362K0BEEN
IC FPGA 113 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 36POS R/A datasheet.pdf
MOSFET N-CH 400V 35A TO-3P datasheet.pdf
RECT BRIDGE 1PH 1200V FO-T-A datasheet.pdf
IC CLK BUFFER PLL STD DRV 8-SOIC datasheet.pdf
TRANS RF NPN 4.5V 70MA SOT343 datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC SYSTEM BASIS W/LIN 32SOIC datasheet.pdf
IC CPLD 320MC 10NS 208RQFP datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 45POS datasheet.pdf