Vishay/Dale TNPW060378R7BEEN
TNPW060378R7BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW060378R7BEEN
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 78.7 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW060378R7BEEN.pdf
Availability of TNPW060378R7BEEN
QUANTITY
TNPW060378R7BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW060378R7BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW060378R7BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)78.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW060378R7BEEN
Related LinksTNPW0603, TNPW060378R7BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW060378R7BEEN Details Description
Related parts for TNPW060378R7BEEN
FIXED IND 1UH 9A 3 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 95.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 80V 30A DPAK datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 50V 10% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 36.5 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS PIN datasheet.pdf
CONN HDR 75POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
CUTTER PKG datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.45A 4WLCSP datasheet.pdf
CTV 4C 4#16 SKT RECP datasheet.pdf
10P + PE FEMALE INSERT 16A 500V/ datasheet.pdf