Vishay/Dale TNPW0603953RBEEN
TNPW0603953RBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603953RBEEN
Brief Description
RES SMD 953 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603953RBEEN.pdf
Availability of TNPW0603953RBEEN
QUANTITY
TNPW0603953RBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603953RBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW0603953RBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)953
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603953RBEEN
Related LinksTNPW0603, TNPW0603953RBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603953RBEEN Details Description
Related parts for TNPW0603953RBEEN
RES SMD 68 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV ADJ D2PAK datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A 6TMLF datasheet.pdf
MODEM SOCKET CDMA 800/1900MHZ 5V datasheet.pdf
Crystal 12.2880MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 25V 10% 2924 datasheet.pdf
Connector Receptacle 5 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156" datasheet.pdf