Vishay/Dale TNPW080510K5BEEA
TNPW080510K5BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080510K5BEEA
Brief Description
RES SMD 10.5K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080510K5BEEA.pdf
Availability of TNPW080510K5BEEA
QUANTITY
TNPW080510K5BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080510K5BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW080510K5BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080510K5BEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW080510K5BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080510K5BEEA Details Description
Related parts for TNPW080510K5BEEA
TERM BLOCK HDR 23POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 300K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 33 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
1203GC W/50' #163/3C & 24W47 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
TERM HOUSING datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf