Vishay/Dale TNPW080510K9BEEA
TNPW080510K9BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080510K9BEEA
Brief Description
RES SMD 10.9K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080510K9BEEA.pdf
Availability of TNPW080510K9BEEA
QUANTITY
TNPW080510K9BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080510K9BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW080510K9BEEA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080510K9BEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW080510K9BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080510K9BEEA Details Description
Related parts for TNPW080510K9BEEA
CONN HSG RCPT 23POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES SMD 26.7 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 10V 100MA ESC datasheet.pdf
RES 162K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZE10 datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 5V 150W 30A datasheet.pdf
DIODE ZENER 87V 5W T18 datasheet.pdf