Vishay/Dale TNPW0805130KBEEA
TNPW0805130KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805130KBEEA
Brief Description
RES SMD 130K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805130KBEEA.pdf
Availability of TNPW0805130KBEEA
QUANTITY
TNPW0805130KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805130KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805130KBEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805130KBEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805130KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805130KBEEA Details Description
Related parts for TNPW0805130KBEEA
LED RED CLEAR 1206 SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 30pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 196 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 66POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.37A 90 MOHM datasheet.pdf