Vishay/Dale TNPW0805143RBEEN
TNPW0805143RBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805143RBEEN
Brief Description
RES SMD 143 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805143RBEEN.pdf
Availability of TNPW0805143RBEEN
QUANTITY
TNPW0805143RBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805143RBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW0805143RBEEN
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)143
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805143RBEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW0805143RBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805143RBEEN Details Description
Related parts for TNPW0805143RBEEN
RELAY GEN PURPOSE 6PDT 2A 110V datasheet.pdf
Connector Receptacle 21 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS 1MM SMD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.1V SC-82AB datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 21.6MM RND 13.3MM datasheet.pdf
20 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 10SKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.47 UF 10% 250 VDC RAD datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 2CIRC .437 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf