Vishay/Dale TNPW0805150KBEEA
TNPW0805150KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805150KBEEA
Brief Description
RES SMD 150K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805150KBEEA.pdf
Availability of TNPW0805150KBEEA
QUANTITY
TNPW0805150KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805150KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805150KBEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805150KBEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805150KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805150KBEEA Details Description
Related parts for TNPW0805150KBEEA
POWER STRIP 70" 15A 12OUT 6'C datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 125W datasheet.pdf
AT-5756 CRIMP TOOL HEAD datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 256KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB16 PG29 datasheet.pdf
LED LENS 3MM LOW PRO CLEAR datasheet.pdf
WELLER SOLDERING IRON TIP datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 500MW SOD80 datasheet.pdf