Vishay/Dale TNPW080515K0BEEN
TNPW080515K0BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080515K0BEEN
Brief Description
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080515K0BEEN.pdf
Availability of TNPW080515K0BEEN
QUANTITY
TNPW080515K0BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080515K0BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW080515K0BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080515K0BEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW080515K0BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080515K0BEEN Details Description
Related parts for TNPW080515K0BEEN
CONN RCPT 9POS 22AWG MTA-100 datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 3.81MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf
CONN USB ADAPTOR A-B FEMALE datasheet.pdf
RES 56K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf