Vishay/Dale TNPW080515K4BEEN
TNPW080515K4BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080515K4BEEN
Brief Description
RES SMD 15.4K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080515K4BEEN.pdf
Availability of TNPW080515K4BEEN
QUANTITY
TNPW080515K4BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080515K4BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW080515K4BEEN
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080515K4BEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW080515K4BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080515K4BEEN Details Description
Related parts for TNPW080515K4BEEN
RES SMD 18.7K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 28MHZ 8SO datasheet.pdf
IC OP AMP R-R 14-TSSOP datasheet.pdf
RES 20 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
TXRX XLATING DUAL 3ST XSON6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 164K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 300PSIS 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 150MA 2.5 OHM datasheet.pdf