Vishay/Dale TNPW080517K8BEEA
TNPW080517K8BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080517K8BEEA
Brief Description
RES SMD 17.8K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080517K8BEEA.pdf
Availability of TNPW080517K8BEEA
QUANTITY
TNPW080517K8BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080517K8BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW080517K8BEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080517K8BEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW080517K8BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080517K8BEEA Details Description
Related parts for TNPW080517K8BEEA
RES SMD 187 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 53A SOT-227B datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS 3/8 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
TVS DIODE 9.4VWM 15.6VC DO214AB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 10.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 3W datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CTV 29C 29#16 PIN PLUG datasheet.pdf
GTCL06R28-6P-LC datasheet.pdf
8-/16-Channel, 3 V/5 V, Serial Input, Single- Supply, 12-/14-Bit Voltage Output DACs IC datasheet.pdf