Vishay/Dale TNPW080518R7BEEA
TNPW080518R7BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080518R7BEEA
Brief Description
RES SMD 18.7 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080518R7BEEA.pdf
Availability of TNPW080518R7BEEA
QUANTITY
TNPW080518R7BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080518R7BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW080518R7BEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080518R7BEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW080518R7BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080518R7BEEA Details Description
Related parts for TNPW080518R7BEEA
IC TXRX 5V RS232 LOW PWR 18-SOIC datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 6POS .156 GRN datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 3KV X7R 1825 datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 500V 1111 datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 9/16-18 UNF 4.5V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 16.2M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 150MA 830 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf