Vishay/Dale TNPW0805191RBEEN
TNPW0805191RBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805191RBEEN
Brief Description
RES SMD 191 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805191RBEEN.pdf
Availability of TNPW0805191RBEEN
QUANTITY
TNPW0805191RBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805191RBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW0805191RBEEN
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805191RBEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW0805191RBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805191RBEEN Details Description
Related parts for TNPW0805191RBEEN
IC SWITCH DUAL SPST SOT23-8 datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG 109 MIX 11C1 datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 1842MHZ 0805 datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR ADS6424 datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
BUZZ VDC 2.9KHZ CLICK datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 30 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf