Vishay/Dale TNPW080519K1BEEN
TNPW080519K1BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080519K1BEEN
Brief Description
RES SMD 19.1K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080519K1BEEN.pdf
Availability of TNPW080519K1BEEN
QUANTITY
TNPW080519K1BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080519K1BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW080519K1BEEN
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080519K1BEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW080519K1BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080519K1BEEN Details Description
Related parts for TNPW080519K1BEEN
RES 18.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 110K OHM 0606 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
04P DUAC PLUG HSG 94V-0 PAN MT datasheet.pdf
CONN BUTTON TERMINAL 16-20AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONN HDR 50PIN GOLD VERT PCB datasheet.pdf
RES 500K OHM 0.8W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
RES 1.64K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
XG4 18AWG 16/30 10C UNSHLD 300V datasheet.pdf
USB FLASH AH162-A 8GB MLC IND datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN datasheet.pdf