Vishay/Dale TNPW08051K62BEEN
TNPW08051K62BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW08051K62BEEN
Brief Description
RES SMD 1.62K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW08051K62BEEN.pdf
Availability of TNPW08051K62BEEN
QUANTITY
TNPW08051K62BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW08051K62BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW08051K62BEEN
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.62k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW08051K62BEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW08051K62BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW08051K62BEEN Details Description
Related parts for TNPW08051K62BEEN
CAP ALUM 68UF 20% 250V SMD datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 3/8-24 UNF 4-20MA datasheet.pdf
CA 2MM OFNR 62.5/125,LC SEC YEL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 RA SMT/CLIP DR 15AU datasheet.pdf
SMART HOUSE PACKAGES datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 3MM CABLE datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V SOT23 datasheet.pdf
EP PLUG HOUSING datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:16 500MHZ 48TQFP datasheet.pdf