Vishay/Dale TNPW08051K65BEEN
TNPW08051K65BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW08051K65BEEN
Brief Description
RES SMD 1.65K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW08051K65BEEN.pdf
Availability of TNPW08051K65BEEN
QUANTITY
TNPW08051K65BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW08051K65BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW08051K65BEEN
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.65k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW08051K65BEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW08051K65BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW08051K65BEEN Details Description
Related parts for TNPW08051K65BEEN
MODULE DDR2 1GB 200-SODIMM datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 1.5KV X7R 1206 datasheet.pdf
CONN HEADR .049" 24POS SMT TIN datasheet.pdf
RES SMD 7.68K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V/3.3V 10DFN datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf