Vishay/Dale TNPW0805215KBEEN
TNPW0805215KBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805215KBEEN
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 215K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805215KBEEN.pdf
Availability of TNPW0805215KBEEN
QUANTITY
TNPW0805215KBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805215KBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW0805215KBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805215KBEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW0805215KBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805215KBEEN Details Description
Related parts for TNPW0805215KBEEN
IC MONO/ASTBL MULTIVIBRATR 14SO datasheet.pdf
TOOL CRIMP SNAP PLUG 18-22AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 4.2MM VERT TIN datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 80V TO220FP datasheet.pdf
PLUG MALE 6POS LARGE CAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT datasheet.pdf
500 TB RIS CLA SOLID datasheet.pdf
RF DATA CONTROL RX datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf