Vishay/Dale TNPW0805218KBEEA
TNPW0805218KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805218KBEEA
Brief Description
RES SMD 218K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805218KBEEA.pdf
Availability of TNPW0805218KBEEA
QUANTITY
TNPW0805218KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805218KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805218KBEEA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)218k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805218KBEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805218KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805218KBEEA Details Description
Related parts for TNPW0805218KBEEA
CONN PC PIN CIRC 0.094DIA SILVER datasheet.pdf
LED VCSEL MICRO LENS 850NM ST datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16B 24TQFN datasheet.pdf
CAP CER 680PF 150V 1111 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 5MM datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf