Vishay/Dale TNPW0805232KBEEN
TNPW0805232KBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805232KBEEN
Brief Description
RES SMD 232K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805232KBEEN.pdf
Availability of TNPW0805232KBEEN
QUANTITY
TNPW0805232KBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805232KBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW0805232KBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805232KBEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW0805232KBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805232KBEEN Details Description
Related parts for TNPW0805232KBEEN
DIODE GEN PURP 600V 150A TO218 datasheet.pdf
KIT DEV ZIGBEE 2.4 GHZ datasheet.pdf
SENSOR AMP 8000PSI .5-4.5VDC OUT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 R/A SLD datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 80MA 250VAC RAD datasheet.pdf
FUSE GLASS 250MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
9POS F FILTER SC 1300PF datasheet.pdf