Vishay/Dale TNPW080523K2BEEN
TNPW080523K2BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080523K2BEEN
Brief Description
RES SMD 23.2K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080523K2BEEN.pdf
Availability of TNPW080523K2BEEN
QUANTITY
TNPW080523K2BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080523K2BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW080523K2BEEN
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080523K2BEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW080523K2BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080523K2BEEN Details Description
Related parts for TNPW080523K2BEEN
MOSFET P-CH 30V 5.3A 8-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 60VWM 107VC SMA datasheet.pdf
ASSEMBLY SHAFT 2-11SECT datasheet.pdf
IC BUFFER HEX NON-INVERT 14SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 100V SCREW datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 86.6 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf