Vishay/Dale TNPW0805249KBEEA
TNPW0805249KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805249KBEEA
Brief Description
RES SMD 249K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805249KBEEA.pdf
Availability of TNPW0805249KBEEA
QUANTITY
TNPW0805249KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805249KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805249KBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTNPW Thin Film Chip Resistors
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)249k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805249KBEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805249KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805249KBEEA Details Description
Related parts for TNPW0805249KBEEA
RES SMD 19.1 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 487 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 3-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RES 33.2K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
ACCY MOUNT BMM 3/8 58A datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 32 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf