Vishay/Dale TNPW080524K0BEEN
TNPW080524K0BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080524K0BEEN
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 24K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080524K0BEEN.pdf
Availability of TNPW080524K0BEEN
QUANTITY
TNPW080524K0BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080524K0BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW080524K0BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080524K0BEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW080524K0BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080524K0BEEN Details Description
Related parts for TNPW080524K0BEEN
FIXED IND 47UH 1.16A 360 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 24V 4.17A 100W datasheet.pdf
XFRMR GATE DRIVE 1:1:1:1:1 T/H datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C VERT UNSHLD datasheet.pdf
CAP CER 7.1PF 50V U2J 0201 datasheet.pdf
ADAPTER 132-CSBGA LATTICEXP2 datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 24pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
FERRITE CORE P 5.5UH T38 datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 410MW SOD123 datasheet.pdf
CAP FILM 12NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
22UF 450V 15X30MM 85C 10000H datasheet.pdf