Vishay/Dale TNPW080527K0BEEN
TNPW080527K0BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080527K0BEEN
Brief Description
RES SMD 27K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080527K0BEEN.pdf
Availability of TNPW080527K0BEEN
QUANTITY
TNPW080527K0BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080527K0BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW080527K0BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080527K0BEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW080527K0BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080527K0BEEN Details Description
Related parts for TNPW080527K0BEEN
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 82PF 200V NP0 1825 datasheet.pdf
COVER FOR MAP80 SERIES datasheet.pdf
RES 11 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 10% 2312 datasheet.pdf
CONN SMP PLUG 50 OHM EDGE MNT datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.9A 66 MOHM SMD datasheet.pdf
KPT 5C 5#16 SKT RECP datasheet.pdf
220UF 100V 12,5X25MM 105C 2500H datasheet.pdf