Vishay/Dale TNPW0805280RBEEA
TNPW0805280RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805280RBEEA
Brief Description
RES SMD 280 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805280RBEEA.pdf
Availability of TNPW0805280RBEEA
QUANTITY
TNPW0805280RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805280RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805280RBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805280RBEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805280RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805280RBEEA Details Description
Related parts for TNPW0805280RBEEA
CAP CER 4700PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
TRANS 2PNP 40V 0.2A SOT363 datasheet.pdf
PLUG BANANA R/A TO TEST PROD BK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
OSC SO 156.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
CIR CABLE W/DSUB SCKT 25POS 3M datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 650MA 358 MOHM datasheet.pdf
HJ 4FORM C DC 24V datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 250MW SOD923 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf