Vishay/Dale TNPW0805287RBEEA
TNPW0805287RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805287RBEEA
Brief Description
RES SMD 287 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805287RBEEA.pdf
Availability of TNPW0805287RBEEA
QUANTITY
TNPW0805287RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805287RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805287RBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)287
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805287RBEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805287RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805287RBEEA Details Description
Related parts for TNPW0805287RBEEA
RES SMD 180 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALL MT PINS datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 5.24"L X 4.25"W datasheet.pdf
SNSW 10A SCRW BALL 70500170 datasheet.pdf
BUZZ VAC 2.9KHZ SLOW WARBLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 150 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf