Vishay/Dale TNPW08052K37BEEA
TNPW08052K37BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW08052K37BEEA
Brief Description
RES SMD 2.37K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW08052K37BEEA.pdf
Availability of TNPW08052K37BEEA
QUANTITY
TNPW08052K37BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW08052K37BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW08052K37BEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.37k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW08052K37BEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW08052K37BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW08052K37BEEA Details Description
Related parts for TNPW08052K37BEEA
IC OPAMP DIFF 3.2MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 66POS datasheet.pdf
RES SMD 442K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC RS485 TXRX 3/5V 8-SOIC datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD DUAL 20SSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
24+24 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
IC SWITCH PENTA 32SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf