Vishay/Dale TNPW08052K49BEEN
TNPW08052K49BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW08052K49BEEN
Brief Description
RES SMD 2.49K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW08052K49BEEN.pdf
Availability of TNPW08052K49BEEN
QUANTITY
TNPW08052K49BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW08052K49BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW08052K49BEEN
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.49k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW08052K49BEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW08052K49BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW08052K49BEEN Details Description
Related parts for TNPW08052K49BEEN
CABLE FLAT FLEX 16POS 1MM 8" datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
ASSY,PIN,EURO,TYPE C 96 POS datasheet.pdf
CONN SHROUDED PWR HEADER 4POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 50V 20% BX 1210 datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
SAFETY MAT 1200X900MM datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
.375 9.5MM PANWRAP NAT 250 FT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 100 CLBs, 1500 Gates, 323MHz, 100-Cell, CMOS, CPGA84 IC datasheet.pdf