Vishay/Dale TNPW08052K67BEEN
TNPW08052K67BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW08052K67BEEN
Brief Description
RES SMD 2.67K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW08052K67BEEN.pdf
Availability of TNPW08052K67BEEN
QUANTITY
TNPW08052K67BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW08052K67BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW08052K67BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.67k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW08052K67BEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW08052K67BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW08052K67BEEN Details Description
Related parts for TNPW08052K67BEEN
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 4-UCSP datasheet.pdf
SWITCH HARDWARE datasheet.pdf
IC REG LDO 1.3V 0.15A 6TMLF datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 400MHZ 516BGA datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
FRONT PROTECT COVER FOR SF4A datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 3.4PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf