Vishay/Dale TNPW08052K70BEEA
TNPW08052K70BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW08052K70BEEA
Brief Description
RES SMD 2.7K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW08052K70BEEA.pdf
Availability of TNPW08052K70BEEA
QUANTITY
TNPW08052K70BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW08052K70BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW08052K70BEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW08052K70BEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW08052K70BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW08052K70BEEA Details Description
Related parts for TNPW08052K70BEEA
CONN RING TONGUE 12AWG PIDG datasheet.pdf
CONN PLUG CORD 4POS FEMALE MINI datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 30ppm 24pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT M-F datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 200V FLATPACK datasheet.pdf
15POS TOP ENTRY BLACK datasheet.pdf