Vishay/Dale TNPW08052K94BEEN
TNPW08052K94BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW08052K94BEEN
Brief Description
RES SMD 2.94K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW08052K94BEEN.pdf
Availability of TNPW08052K94BEEN
QUANTITY
TNPW08052K94BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW08052K94BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW08052K94BEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.94k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW08052K94BEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW08052K94BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW08052K94BEEN Details Description
Related parts for TNPW08052K94BEEN
RES SMD 681 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FILTER RFI PWR LINE WIRE LEAD 3A datasheet.pdf
CARDEDGE 6POS .156 BLACK LO PRO datasheet.pdf
RES SMD 9.31 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MCU ARM ROMLESS 100TFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
SWITCH BASIC SPDT 5A SEALED datasheet.pdf
RES 8.06 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 22.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 858MA 288 MOHM datasheet.pdf