Vishay/Dale TNPW0805300KBEEA
TNPW0805300KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805300KBEEA
Brief Description
RES SMD 300K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805300KBEEA.pdf
Availability of TNPW0805300KBEEA
QUANTITY
TNPW0805300KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805300KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805300KBEEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805300KBEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805300KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805300KBEEA Details Description
Related parts for TNPW0805300KBEEA
LAMP INCAND T-1 3/4 14V PC MNT datasheet.pdf
MODULE POWER 40A 1200V SCR CC datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 58POS datasheet.pdf
RS449 LATCH BLOCK KIT datasheet.pdf
CONN STRAIN RLF 20POS FOR GX4E datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 2.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP CER 75PF 100V 5% BP 1206 datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SRL/SPI 130M 48QFN datasheet.pdf
TRIAC 800V 16A TO220FPAB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf