Vishay/Dale TNPW080530K0BEEA
TNPW080530K0BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080530K0BEEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 30K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080530K0BEEA.pdf
Availability of TNPW080530K0BEEA
QUANTITY
TNPW080530K0BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080530K0BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW080530K0BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080530K0BEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW080530K0BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080530K0BEEA Details Description
Related parts for TNPW080530K0BEEA
RES SMD 0.56 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
IC SYNC 4BIT BINAR COUNT 16TSSOP datasheet.pdf
BEAD FERRITE 330 OHM 0805 datasheet.pdf
SITE LICENSE PCI TARG 32B SC/SCM datasheet.pdf
LED CBI PRISM BLVL RD/YLW TR SIL datasheet.pdf
RES 560K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RECTIFIER BRIDGE 1.5A 50V DF datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf