Vishay/Dale TNPW080530K0BEEA
TNPW080530K0BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080530K0BEEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 30K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080530K0BEEA.pdf
Availability of TNPW080530K0BEEA
QUANTITY
TNPW080530K0BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080530K0BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW080530K0BEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080530K0BEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW080530K0BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080530K0BEEA Details Description
Related parts for TNPW080530K0BEEA
IC ADC 3 1/2DGT LOW PWR 44-PLCC datasheet.pdf
TVS DIODE 434VWM 732.9VC SMD datasheet.pdf
SWITCH SNAP SPST-NO 6A QC TERM datasheet.pdf
CONN SOCKET RCPT .030-.033 TIN datasheet.pdf
RES SMD 232K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC COMPARATOR RRI SGL SOT23-5 datasheet.pdf
RES 169K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
UNIVERSAL TRIM KIT 400MM X 300MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 1.24 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 2.5% 160VDC datasheet.pdf
330UF 10V 10,3X32,0MM 125C 20000 datasheet.pdf