Vishay/Dale TNPW0805316RBEEN
TNPW0805316RBEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805316RBEEN
Brief Description
RES SMD 316 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805316RBEEN.pdf
Availability of TNPW0805316RBEEN
QUANTITY
TNPW0805316RBEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805316RBEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW0805316RBEEN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)316
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805316RBEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW0805316RBEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805316RBEEN Details Description
Related parts for TNPW0805316RBEEN
BOX ABS GRAY 6.3"L X 3.15"W datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.8A TO252-3 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 25V 20% 2413 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.9MHZ RRO 20LCCC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC SW DISTRIBUTION 6TDFN datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5700K 2SMD datasheet.pdf
DC/DC CONV 5V 3W datasheet.pdf