Vishay/Dale TNPW080532K4BEEN
TNPW080532K4BEEN picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080532K4BEEN
Brief Description
RES SMD 32.4K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080532K4BEEN.pdf
Availability of TNPW080532K4BEEN
QUANTITY
TNPW080532K4BEEN Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080532K4BEEN
Internal Part NumberEIS-TNPW080532K4BEEN
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080532K4BEEN
Related LinksTNPW0805, TNPW080532K4BEEN Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080532K4BEEN Details Description
Related parts for TNPW080532K4BEEN
SENSOR TEMPERATURE SMBUS MICRO8 datasheet.pdf
IC POE 802.3AF CONTROLLER 8-DFN datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE I2C SOT23-5 datasheet.pdf
IC CLK DATA REC SDH 1.3GBPS datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 7/16 4-20 MA datasheet.pdf
COLORED FILTER BOOTS datasheet.pdf
OSC XO 250.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS R/A 5MM datasheet.pdf
SWITCH BCD ROTARY DIP RT ANGLE datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS T/H R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .125" datasheet.pdf