Vishay/Dale TNPW080532R4BEEA
TNPW080532R4BEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW080532R4BEEA
Brief Description
RES SMD 32.4 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW080532R4BEEA.pdf
Availability of TNPW080532R4BEEA
QUANTITY
TNPW080532R4BEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW080532R4BEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW080532R4BEEA
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW080532R4BEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW080532R4BEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW080532R4BEEA Details Description
Related parts for TNPW080532R4BEEA
CAP POLYMER 10UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 28AWG WHITE datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD7655 datasheet.pdf
DIN-POWER CRIMP 2,F, PL2 datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 7W 5% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 22POS PIN datasheet.pdf