Vishay/Dale TNPW0805374RBEEA
TNPW0805374RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805374RBEEA
Brief Description
RES SMD 374 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805374RBEEA.pdf
Availability of TNPW0805374RBEEA
QUANTITY
TNPW0805374RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805374RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805374RBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)374
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805374RBEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805374RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805374RBEEA Details Description
Related parts for TNPW0805374RBEEA
IC SENSOR QWHEEL ROTARY 14SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 400MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V AXIAL datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 8DIP GW datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 50MS SOT23-5 datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND GRAY datasheet.pdf
CONN HEADR 70POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf