Vishay/Dale TNPW0805383RBEEA
TNPW0805383RBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805383RBEEA
Brief Description
RES SMD 383 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805383RBEEA.pdf
Availability of TNPW0805383RBEEA
QUANTITY
TNPW0805383RBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805383RBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805383RBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805383RBEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805383RBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805383RBEEA Details Description
Related parts for TNPW0805383RBEEA
CONN HOUSING 22POS .100 SINGLE datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SO datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 2.5A 250VAC 450VDC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS 5.08MM datasheet.pdf
LENS WITH METAL BASE datasheet.pdf
CAP CER 110PF 50V T2H 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf
IC SENSOR INTERFACE PROGR 4DMP datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT-DB 10A 120V datasheet.pdf