Vishay/Dale TNPW0805432KBEEA
TNPW0805432KBEEA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805432KBEEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 432K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805432KBEEA.pdf
Availability of TNPW0805432KBEEA
QUANTITY
TNPW0805432KBEEA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805432KBEEA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805432KBEEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHigh-Stability Thin-Film Flat Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesTNPW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAnti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805432KBEEA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805432KBEEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805432KBEEA Details Description
Related parts for TNPW0805432KBEEA
RES SMD 1.8K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
AC/DC CNVRTR 5V +/-12V -5V 45W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR PCIE 8TSSOP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T766 datasheet.pdf
POWER FA V23136 datasheet.pdf
CONN PLUG FMALE 4POS SILVER SLDR datasheet.pdf